پروژه مگا پارس جایزه جهانی انرژی سازمان ملل را از آن خود کرد‌.
پروژه مگا پارس جایزه جهانی انرژی سازمان ملل را از آن خود کرد‌
جایزه جهانی انرژی که به نوبل انرژی هم معروف است در برج میلاد تهران که با همت انجمن مدیریت سبز ایران و با حضور وزرای خارجه و نیرو، رئیس سازمان محیط‌زیست از کشورمان و نیز اعضای هیات مدیره بنیاد جهانی انرژی سازمان ملل و نمایندگان بیش از 170 کشور جهان و به دلیل رعایت استانداردهای زیست‌محیطی به این پروژه اهدا شد.

پروژه عظیم تفریحی ، فرهنگی و تجاری مگا پارس که کاندید دریافت جایزه جهانی انرژی شده بود، توانست از میان 15 پروژه از کشورهای دانمارک ، انگلیس ، نیجریه و چین ، این جایزه را از آن خود کند .
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پدید آوران اطلس پارس، جایزه جهانی انرژی که به نوبل انرژی هم معروف است هفته گذشته در مراسم جایزه جهانی انرژی در محل برج میلاد تهران و با حضور وزرای خارجه و نیرو ، رئیس سازمان محیط زیست از کشورمان و نیز اعضای هیات مدیره بنیاد جهانی انرژی سازمان ملل و نمایندگان بیش از 170 کشور جهان و به دلیل رعایت استاندارد های زیست محیطی به این پروژه اهدا شد .
این گزارش می افزاید، هدفگذاری الگوی ساخت این مرکز اجتماعی، رعایت بالاترین و بهترین سطح مصرف انرژی در کنار سایر پارامتر های زیست محیطی است .
پروژه مگا پارس با کاربری تفریحی ، فرهنگی ، اداری و تجاری به عنوان بزرگترین بام سبز خاورمیانه نیز مطرح است، از سیستم پارکینگ هوشمند که رانندگان را در هنگام ورود و خروج به طور خودکار به محل خالی پارک هدایت می کند تجهیز خواهد شد .
ارزیابی های صورت گرفته از این پروژه در حال ساخت توسط یک تیم اروپایی انجام شده و بر اساس این ارزیابی ها و به گفته رییس بنیاد جهانی انرژی، از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است .
بر اساس این گزارش تا کنون 52 درصد از این پروژه پیش رفته و تا شهریور سال 96 آماده بهره برداری خواهد بود .

منبع : وب سایت انجمن مدیریت سبز ایران - بخش اخبار - يكشنبه، 04 بهمن 1394 .