پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست فردا گشایش می یابد - 10 اسفند پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست94

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست فردا دوشنبه دهم اسفندماه با شعار «اقتصاد سبز دوران پساتحریم» و با حضور صنایع، شرکت ها، سازمان‌ها، نهادها و تشکل های مردمی محیط زیستی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش می یابد.

این نمایشگاه تا روز پنجشنبه ۱۳ اسفند پذیرای علاقمندان می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه علاوه بر دکتر معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، دکتر سیف رییس کل بانک مرکزی، کیمو تیلی کاینن وزیر محیط زیست فنلاند، آندره روپرشتر وزیر محیط زیست اتریش و ماساآکی کوبایاشی قائم مقام وزیر محیط زیست ژاپن و برخی سفرا و دیپلمات ها و نمایندگان سازمان ملل در ایران حضور دارند.

در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، ۲۷۱ شرکت داخلی و ۳۳ شرکت خارجی از ۲۰ کشور جهان شامل انگلیس، آلمان، سوئد، فرانسه ، آمریکا، ایرلند، کانادا، تایوان، بلژیک، ایتالیا، فنلاند، اسپانیا، چک، هلند، اتریش، برزیل، نیوزلند، دانمارک، ترکیه و سوییس حضور دارند.

به گفته مجید فدایی رییس ستاد برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، این نمایشگاه در فضایی بالغ بر ۱۹ هزار متر مربع در سالن های ۸ و ۹ ، ۱۰ و ۱۱ ، ۱۲ و ۱۳، ۲۷، سالن های سری ۲۵  و سالن ۲۷ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می‌شود.

وی با اعلام اینکه ساعت بازدید از نمایشگاه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۸ عصر می باشد،  از همه متخصصان، دانشگاهیان، فعالان، دانش آموزان، دوستداران و علاقمندان به محیط زیست و اقشار مختلف مردم دعوت کرد از این نمایشگاه بازدید نمایند.

فدایی گفت: مدیریت بهره وری انرژی و انرژی های تجدید پذیر، مدیریت و بازیافت زباله و پسماند، مدیریت شهری، نظارت و اجرای پروژه های زیست محیطی، پروژه های تحقیقاتی و خدمات حفاظت از محیط زیست، کنترل، اندازه گیری و فن آوری آزمایشگاهی، حمل و نقل عمومی و بهینه سازی مصرف سوخت، خودرو سبز و استانداردسازی خودروها، حفظ منابع طبیعی، ساختمان سازی سبز و مدیریت آب و فاضلاب و … از مهمترین زمینه‌های حضور در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست می باشد.

رییس ستاد برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، حضور بیش از ۱۰۰ تشکل زیست محیطی از ۳۱ استان کشور را یکی از ویژگی های نمایشگاه عنوان کرد و افزود: حضور این تعداد سمن که در یک سالن جداگانه در نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست جانمایی شده اند، بی سابقه است و پانزدهمین دوره این نمایشگاه در این مورد رکورددار است.

منبع : پورتال سازمان حفاظت محیط زیست .