پیام رئیس انجمن مدیریت کیفیت به مناسبت روز ملی کیفیت

رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایراندر ابتدا لازم می دانم روز ملی و جهانی کیفیت را به ملت بزرگ ایران تبریک عرض نمایم. جای بسی خوشوقتی است که در این روز از سازمان هایی تقدیر و تجلیل به عمل می آید که از مدل ایرانی جایزه ملی کیفیت ایران با پشتوانه دانش روز مدیریت کیفیت جهان و بر اساس نیازها و واقعیت های اقتصادی کشورمان که توسط اندیشمندان ایرانی طراحی گردیده بهره برده اند. اکنون سیزدهمین دوره جایزه ملی کیفیت برای ارزیابی سازمان ها به کار گرفته می شود، مدلی که اساس و شالوده آن کیفیت محصول و رضایت مشتریان است.
در عصر حاضر و در دنیای پررقابت امروز، کیفیت معنایی بس ژرف تر و دامنه ای بس بسیط تر از مرغوبیت داشته و مسایل متعددی از جمله چرخه حیات محصول، اثرات زیست محیطی، سلامتی و بهداشت مصرف کنندگان و محیط زیست، تامین خواسته مشتریان، ارزانی و فراوانی، خدمات بهینه قبل  و پس از فروش و حتی اخلاق حرفه ای و کسب و کار را در بر می گیرد. و قطعا، زمینه ساز تحقق اهداف موفقیت پایدار است که نیاز اولیه آن خلاقیت، نوآوری و مرکز ثقل آن توجه به کیفیت و رضایت مشتریان و مصرف کنندگان است.
حال که به حول و قوه الهی، کشور عزیزمان ایران در مسیر نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی و دست یازیدن به آنچه استحقاق آن را دارد می باشد، و با همت هزاران نفر از مسئولان خدوم، مدیران متعهد و کارشناسان فهیم می رود تا نهضت کیفیت در این مرز و بوم شکل گرفته و زمینه ساز شکوفایی اقتصادی را علی رغم تمامی مشکلات و سختی های پیش رو فراهم سازد قطعا توجه ویژه به کیفیت محصولات ایرانی و مدیریت کیفیت و بهره وری در عرصه تولید و خدمات عامل مهمی برای تسری و تسریع این نهضت مهم و ثمربخش خواهد بود.
در این مسیر بر تمامی فعالان اقتصادی اعم از مسئولان، صنعت گران و ارائه دهندگان کالا و خدمات، فرض و واجب است که با پیوستن به نهضت ملی کیفیت،گامی جدی در نیل به سربلندی ایران اسلامی بردارند و با رویکرد آفرینش آینده در جهت توسعه پایدار و متوازن کشور حرکت نمایند.
در این راه صعب و صد البته صحیح، مهم ترین ابزار معماری آینده ای شگرف برای کشور، توسعه کمی و کیفی بنگاه های اقتصادی موفق و کارآمد است و بنگاه های اقتصادی بدون گذر از مرحله ارتقاء کیفیت محصول (اعم از تولیدی و خدماتی) و توجه به رضایتمندی متوازن ذینفعان خود، خصوصا مشتریان و نیز داشتن برنامه و هدف مشخص و ابزارهای مدیریتی خصوصا مدیریت کیفیت و استانداردسازی پایدار و موفق نخواهد بود. با توجه به اهداف مهمی که در لایحه برنامه ششم توسعه کشور برای رشد تولید و رشد درآمد و بهره وری و به خصوص رشد صادرات کالاهای غیر نفتی پیش بینی شده است تحقق اهداف مزبور بدون ارتقاء کیفیت کالا ها و خدمات داخلی در سطح رقابت با تولیدات و استانداردهای خارجی امکان پذیر نخواهد بود.
حال که با تصویب شورای عالی استاندارد، تدوین راهبرد ملی کیفیت در برنامه دولت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته، در آستانه تصویب برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی کشور جا دارد تا با خلاقیت و نوآوری و درک صحیح از داشته های خود به شکوفایی ایران اسلامی بیاندیشیم و در این میثاق ملی سازمان ملی استاندارد ایران نیز به عنوان متولی امر استانداردسازی و کیفیت در کشور به بهره گیری از تمامی بضاعت های خود برای تدوین و استقرار این راهبرد و ایجاد بسترهای مناسب نهضت ملی کیفیت تلاش می نماید و در این راه، برگزاری منظم فرایند ارزیابی سازمان ها و بنگاه های اقتصادی و اعطای  جایزه ملی کیفیت با مدل ایرانی، خود ابزاری مناسب محسوب می شود.
فرزین انتصاریان؛رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران
هجدهم آبان95

منبع : وب سایت انجمن مدیریت کیفیت ایران - بخش اخبار - 18 آبان ماه 1395 .