طلسم ۱۳ ساله جایزه ملی کیفیت شکست

طلسم ۱۳ ساله جایزه ملی کیفیت شکستبعد از ۱۳ سال بالاخره سه شرکت داخلی موفق به دریافت جایزه برنز کیفیت شدند .

به گزارش ایسنا، در حالی که یکی از طنزهای خبری حوزه استاندارد این بود که تا به امروز هیچ شرکتی موفق به دریافت جوایز برتر استاندارد نمی‌شد اما امسال سه شرکت در حوزه نفت موفق به دریافت نشان برنز جایزه کیفیت شوند که البته هنوز که هنوز است نشان نقره و طلای جایزه کیفیت بعد از ۱۳ سال برنده‌ای ندارد.

جهانبخش سنجابی - معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران- با بیان اینکه دو اتفاق مهم در سیزدهمین دوره اهدای جایزه کیفیت در همایش روز ملی کیفیت به وقوع پیوسته‌ است، اظهار کرد: برای اولین بار در دوره‌های جوایز کیفیت علاوه بر واحدهای تولیدی و صنعتی که عموما موفق به کسب لوح تقدیر و جوایز کیفیت می شدند امسال دو شرکت خدماتی توانستند تا لوح تقدیر کیفیت را دریافت کنند.

وی همچنین با بیان دلیل عدم دریافت جوایز برتر کیفیت تا پیش از این در مراسم روز ملی کیفیت عنوان کرد: جایزه کیفیت متجانس با جوایز جهانی کیفیت اهدا می‌شود و از آن‌جایی که فاکتورهای کیفی جهانی برای ارزیابی شرکت‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد، به همین خاطر تاکنون واحدهای داخلی شرکت کننده نتوانسته بودند با فاکتورهای جهانی برنده جایزه کیفیت شوند.

معاون سازمان ملی استاندارد ادامه داد: خوشبختانه در این دوره می‌توانیم بگوییم که سه شرکت توانستند تا تولیدات خود را در سطح جهانی کیفی سازی کنند که هر سه این شرکت‌ها در حوزه نفت و گاز بوده‌اند.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا) - کد خبر:  95081812936- 18 آبان ماه 1395 .