چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران با رویکرد فروش و خدمات پس از فروش خودرو در تاریخ ۲۴ و ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ در شهر تهران برگزار می شود.

چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو ایراندر سال های اخیر صنعت خودرو ایران با رسیدن به ظرفیت تولید 1.3 میلیون خودرو در سال به چهاردهمین تولیدکننده بزرگ خودرو در جهان تبدیل گردیده است. علی رغم موفقیت های چشمگیر در رشد کمی تولیدات، بهبود کیفیت ارائه خدمات همواره از چالش های پیشروی این صنعت می باشد، از اینرو وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (ایدرو)، انجمن تخصصی خدمات پس از فروش خودرو، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI)"چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران" را با رویکرد فروش و خدمات پس از فروش در تاریخ های 24 و 25 بهمن ماه سال 1395 در تهران برگزارمی نمایند. این رویداد یکی از مهمترین برنامه های صنعتی ایران در مسیر ارتقاء کیفیت خدمات در صنعت خودرو بوده و فرصتی مناسب برای شناخت توانایی و نیازمندیهای این صنعت می باشد. از مخاطبین این رویداد میتوان به شرکت های بزرگ تولید کننده داخلی و خارجی و نیز واردکنندگان فعلی با شرکای تجاری خارجی خود، انجمن های تخصصی داخلی و خارجی، شرکت های برتر تولیدکننده و تامین کننده قطعات، سازندگان تجهیزات تعمیرگاهی، ارائه کنندگان خدمات، راهکارهای مدیریتی و نرم افزارهای تخصصی بهمراه شرکت های مشاور بین المللی، اشاره نمود.

سخن دبیر همایش : صنعت خودرو ایران نه تنها در داخل کشور بلکه در بیرون از مرزهای کشورمان همواره موضوعی مطرح و محور بسیاری از بحث ها و تحلیل های اقتصادی و صنعتی بوده است . از سوی دیگر روند تحولات این صنعت از سوی مردم نیز همواره موشکافانه پیگیری شده و مورد توجه بوده است . این موارد در کنار نقش توسعه ای این صنعت در عرصه ملی و بین المللی باعث شد تا در سه سال گذشته کنفرانس هایی با عنوان صنعت خودرو با موضوعات متفاوت برگزار شود . اولین کنفرانس به معرفی صنعت خودرو ایران اختصاص یافت و در کنفرانس دوم استراتژی صنعت خودرو ایران تبیین شد و در کنفرانس سوم رقابت پذیری و همکاری های بین المللی ، موضوع اصلی کنفرانس بود . هر چند صنعت خودروی کشور در سال های اخیر و علی رغم تمامی محدودیت های ناشی از تشدید تحریم ها نه تنها به بقای خود ادامه داد بلکه روندی رو به رشد را تجربه کرد ، این در حالی بود که مذاکره کنندگان هسته ای در تلاشی کم نظیر که حمایت یکپارچه ملت بزرگ کشورمان را نیز دربر داشت ، توفیقی را رقم زدند که فرصتی جدید را برای جهش این صنعت بزرگ ملی در تعاملات بین المللی فراهم آورد . از این رو ، سال گذشته برای صنعت خودروی ایران ، سالی متفاوت با سال های قبل بود . مدیران صنعت خودرو کشور این امکان را یافتند تا در فضای تازه ایجاد شده به خاطر برجام ، در مذاکرات خود با طرف های خارجی ، قدرت چانه زنی لازم را داشته باشند و در موضعی برابر ، به مذاکره بپردازند و در میان متقاضیان همکاری با صنعت خودرو ایران ، حق انتخاب داشته باشند . آموخته ایم که رضایتمندی مشتریان صنعت خودرو فقط در محیطی رقابتی تحقق می یابد ، محیطی که به کیفیت ، قیمت و خدمات پس از فروش توجه ویژه داشته باشد ، از این رو برگزار کنندگان چهارمین کنفرانس بین المللی صنعت خودرو ایران ، موضوع اصلی کنفرانس را "فروش و خدمات پس از فروش" انتخاب کردند که از طریق تعامل و هم اندیشی به این موضوع مهم بپردازند . به عنوان دبیر کل کنفرانس بر این باورم که در آینده ای نزدیک ، صنعت خودرو کشورمان در عرصه فرآیندهای هوشمندانه فروش و خدمات پس از فروش ، تحولات چشمگیری را شاهد خواهد بود و شرکت های ایرانی و بین المللی حاضر در بازار صنعت خودوری ایران با ارائه خدماتی برتر و متفاوت با یکدیگر ، عرصه رقابت تنگاتنگی را پدیدار خواهند ساخت . امیدوارم این کنفرانس بتواند بستر لازم را برای توسعه و توانمندسازی فرآیندهای فروش و خدمات پس از فروش در ایران و بازارهای صادراتی هدف ، فراهم سازد .

  گروه های مخاطب :
- تولید کنند گان و وارد کنند گان خودرو در ایران
- تولید کنند گان داخلی و خارجی قطعات و مجموعه های خودرو
- انجمن های تخصصی فروش و خدمات پس از فروش داخلی و خارجی
- تولید کنند گان تجهیزات تعمیر گاهی و ابزار فنی
- ارائه کنند گان خدمات فنی و راهکارهای مدیریتی و اجرایی
- شرکت های مشاور داخلی و خارجی

محورهای اصلی همایش:
- نقش و سهم خدمات فروش و پس از فروش در ارتقاء برند
- زنجیره ارزش خدمات فروش و پس از فروش
- رضایتمندی و وفاداری مشتریان خدمات فروش و خدمات پس از فروش
- اقتصاد خدمات فروش و پس از فروش
- حاکمیت و قوانین در موضوع خدمات فروش و پس از فروش
- الگوها و رویه های موفق در خدمات فروش و پس از فروش

منبع : وب سایت چهارمین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران .